Yatırılan Bitcoin’in İki Katını Anında Geri Verdiğini İddia Eden Dolandırıcı Site 5 Bitcoin Çaldı!

 Yatırılan Bitcoin’in İki Katını Anında Geri Verdiğini İddia Eden Dolandırıcı Site 5 Bitcoin Çaldı!
0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second

İnternet hepimizin bildiği gibi uçsuz bucaksız bir evren diyebiliriz. Bu evrende her gün art niyetli kişi ya da gruplarca onlarca dolandırıcılık sistemi kuruluyor. Geçtiğimiz günlerde bir dolandırıcılık örneği daha görüldü. Bu grup, kripto paralara dair önemli bir iddia ortaya attı. İddiaya göre Elon Musk‘a attığınız Bitcoin’lerin 2 katını anında geri vereceklerini belirtiyorlardı. Her Bitcoin’in 2 katını almakta oldukça etkileyici olarak görüldü. Yatırılan Bitcoin’in İki Katını anında geri verdiğini iddia eden dolandırıcı site bazı kullanıcıları ağına çekmeyi başardı.

Yatırılan Bitcoin’in İki Katını anında geri verdiğini iddia eden dolandırıcı site tam 5 adet Bitcoin çaldı. İştah kabartan bu dolandırıcı iddiaya ne yazık ki düşenler oldu. Bu tip dolandırıcılık örnekleri sıklıkla görülüyor. Vaat edilenin imkansız olduğunu da birçok insan biliyor. Ancak bu umut tacirlerinin tuzağına düşenler de görülebiliyor. Bitcoin dolandırıcıları kullanıcılardan 5 Bitcoin alarak kayıplara karıştı.

Özellikle son zamanlarda Elon Musk’ın dijital paralara yaptığı yatırımlar ve sosyal medya platformu Twitter hesabında yaptığı açıklamalar, bu paraların değerini çok seri bir şekilde arttırmaya yardımcı olmuştu. İşte bunu fırsat olarak gören bazı dolandırıcılar “Elon Musk’a attığınız Bitcoin‘lerin 2 katını hemen geri alın” söylemiyle site kurarak kolay bir şekilde para kazanacağını düşünen insanları kandırmayı maalesef başarıyor. Ortaya çıkan son dolandırıcılık olayında bir kişi, Elon Musk’tan 2 misliyle geriye alacağına inandığı tam 5 Bitcoin’i dolandırıcılara kaptırdı. Şu anda 250 bin dolardan fazla (1,8 milyon TL) değere sahip olan Bitcoin kripto para birimi, elbette 2 katı olacak şekilde geri gönderilmedi.

Son zamanlarda çok daha sık duymaya başladığımız bu tarz dolandırıcılık örneklerinde kötü niyetli kişiler ünlü insanların adını kullanarak yüksek tutarlarda para toplayabiliyor. Unutmayınız ki; internet, kolay yoldan para kazanmak için insanları kandırmaya çalışan dolandırıcılarla dolu. Özellikle dijital paraların takibinin imkansıza yakın bir şekilde olması da bu dolandırıcılıkları çok daha kolay bir hale getiriyor.

Yatırılan Bitcoin‘in İki Katını anında geri verdiğini iddia eden dolandırıcı site kim ya da kimler tarafından kuruldu bilinmiyor. Ancak olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Dolandırıcılar ise siteyi kapatarak kayıplara karıştı.

Dilerseniz ”Facebook Siyasi Reklam Engelleme Özelliğini Duyurdu” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

World of Tanks [SOI] Many GEOs
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın