Popüler Dosya Transfer Yazılımı SendGB Nasıl Kullanılır?

 Popüler Dosya Transfer Yazılımı SendGB Nasıl Kullanılır?

Covid-19 virüsü iş dünyasının büyük bir kısmının evlere gömülmesine neden oldu. İş dünyasında en çok kullanılan sistemlerden biri de şüphesiz dosyalardır. Bu içeriğimiz de en iyi dosya gönderme sistemlerinden biri olan SendGB nasıl kullanılır? Sorusuna değineceğiz. SendGB Dosya göndermekte ve almakta eliniz ayağınız olacaktır.

Özel sektörde ve devlet kurumlarından evden çalışma modeline geçilmesiyle birlikte iş amaçlı pek çok dosyanızı diğer arkadaşlarınız paylaşmak istiyor olabilirsiniz. Bunun yanından online ortamlarda iş yapıyor ve çalıştığınız aracı kurumlarla dosya transferi yapmanız gerekli olabilir. Son zamanlarda en sık kullanılan web araçlarından biri herkesin bildiği WeTransfer platformuydu. Fakat WeTransfer’in ücretsiz versiyonun da 2GB’a kadar kısıtlama mevcut. Bu nedenle sektörün lideri SendGB sistemi oldu.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile programlar, araçlar ve belgelerin boyutuda büyümeye başladı. Artık birkaç MB’lık dosyalara fazla bir şey sığdıramıyoruz. İşte SendGB tam da bu noktada devreye giriyor. Sistemin arkasında ki şirket Estonya merkezli bir firma olarak biliniyor. Bu sistemin kullanım oranı özellikle pandemi döneminde bir hayli arttır. Bu dönemde 5 GB’a kadar adeta hayat kurtaran cinsten bir yardımcı olarka hayatımıza giriş yaptı. SendGB’nin en büyük avantajı da web tabanlı bir araç olması.

Her cihazdan rahatlıkla kullanılabilir olması onu büyük ölçüde avantajlı kılıyor. Şimdi bu SendGB nasıl kullanılır? yakından inceleyelim İçeriğimizin başlarında da söylediğimiz gibi SendGB, WeTransfer benzeri bir dosya gönderme sistemidir. Büyük dosya transferlerine olanak sağlayan ve tam 13 dilde destek sunan yazılım ile dünyanın dört bir yanından rahatlıkla dosya gönderimi yapabilirsiniz. Bununla birlikte dosyalarınızı sisteme yükleyip yalnızda indirme linki de oluşturabilirsiniz.

SendGB sisteminin dosya saklama süresi, dosya büyüklüğü 250 MB’dan az ise 90 gündür yani ortalama 3 ay boyunca dilerseniz dosyalarınızı saklayabilirsiniz. Eğer dosya büyüklüğünüz 250 MB’dan büyükse 1 hafta boyunca sisteminde dosyalarınızı muhafaza edebilir. 5 GB’a kadar 500 adede kadar dosya gönderimi yapabilirsiniz. SendGB yazılımı WeTransfer’i kısa süre içerisinde sollamayı başardır. Bu saye de SendGB nasıl kullanılır? Sorusunu aydınlatmış olduk. Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Dilerseniz ”Logo Tasarımı Yapabileceğiniz Ücretsiz Platformlar” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
  • Avatar of ahmet ahmet dedi ki:

    SendGB, Wetransfer’den daha iyi. Çünkü wetransfer hala 2 GB’a kadar ücretsiz dosya transferine izin veriyor. Oysa Sendgb ile 5 GB’kadar ücretsiz dosya gönderiliyor. Üstelik wetransfer her seferinde doğrulama kodu istiyor. 1 yıla yakın sendgb kullanıyorum.

Bir Yorum Yapın