Oyun Videosu Çekme Programı

 Oyun Videosu Çekme Programı

Oyun videosu çekme programı, bilgisayar ekranınızı kaydetmek ve oyununuzu paylaşmak için ihtiyaç duyacağınız türde programlardır. Ancak piyasada birçok farklı alternatif mevcut. Bu alternatifler arasında hangi oyun video çekme programını tercih etmelisiniz? Bu yazıda, en iyi alternatifleri ele alıyoruz.

Oyun Videosu Çekme Programı

Apeaksoft

Bu yazılım, oyununuzu tam ekranda, pencerede veya seçilen alanda kaydetmenize olanak sunar. Ayrıca monitörden, web kamerasından, sistem ses kartından ve mikrofondan çekim yapılmasına olanak tanır. Kayıttan sonra, yakalanan videoyu düzenleyebilir ve MP4, MOV, FLV veya AVI gibi tercih ettiğiniz çıktı formatı ile bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Oyun Videosu Cekme Programi 2
Oyun Videosu Çekme Programı

OBS Studio

OBS Studio, video oyunlarını yüksek kalitede kaydetmenize yardımcı olabilecek çok popüler bir oyun kayıt yazılımıdır. Çok çeşitli formatları ve sistemleri işleme yeteneğine sahiptir. Oyun kaydetmek için eksiksiz bir çözüm arıyorsanız, OBS Studio iyi bir seçenek olabilir.

OBS Studio, web kamerasından ve mikrofondan video ve ses yakalama yeteneğine sahiptir. Bu ücretsiz oyun kaydedici, dosya boyutu veya zaman sınırlaması olmadan 2D / 3D video oyunlarını kaydetmenize olanak tanır. Aslında, aynı zamanda popüler bir canlı akış aracıdır. Oyununuzu canlı olarak yayınlayabilir ve geçişler ve araçlar söz konusu olduğunda size çeşitli seçenekler gösterebilir. Oyunu kaydettikten sonra Twitch, YouTube veya Facebook Live’da kolayca paylaşabilirsiniz.

Xbox Game Bar

Xbox Game Bar, Windows 10 kullanıcıları için en iyi PC video oyunu kayıt yazılımı olabilir. Bilgisayarınızda oyun oynarken oyun etkinliklerinin tam kontrolünü ele almanın basit ve kullanışlı bir yolunu sunar. Xbox Oyun Çubuğu, Windows 10’daki özelleştirilebilir yerleşik oyun katmanıdır.

Xbox Game Bar, neredeyse tüm PC video oyunlarını destekler. LFG ile kolayca yeni oyun arkadaşları bulabilir, Xbox konsolunda, mobilde ve PC’de arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Ek olarak, ekranları yakalamak ve paylaşmak için oldukça faydalı bir oyun videosu çekme programı olarak çalışabilir. Klavyenizdeki Win + G tuşlarına basarak Xbox Game Bar’a kolayca erişebilirsiniz. Ardından, oyun kaydını başlatmak için meni üzerinden, oyunu kayıt et seçeneğini seçebilirsiniz. Game Bar, HD veya 4K çözünürlüklerinde oyunları kaydetmenizi sağlar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın