Online Word Nasıl Kullanılır?

 Online Word Nasıl Kullanılır?
0 0
Read Time:1 Minute, 32 Second

Bu içeriğimizde Online Word Nasıl Kullanılır? Sorusuna değineceğiz. Office programları evde ve işte sürekli işimize yaran sistemlerdir. Office denildiğinde de ilk akla gelen isim şüphesiz Microsoft Word olmaktadır. Ancak yüksek maliyetler nedeniyle birçok kişi farklı bir alternatif arayışına giriyor. Bulunan alternatifler ise beklentileri ne yazık ki karşılamıyor. Fakat her hangi bir ücret ödemen hatta bilgisayarınıza indirmeden word kullanmanızı sağlayan bir sistem mevcut. Bu sistem sayesinde metin dosyalarınızı açabilir, kayıt edebilir, dosyaları düzenleyebilir ve yeni dosyalar oluşturabilirsiniz.

Konu Office programları olduğunda neredeyse herkesin aklında Microsoft Office belirecektir. Microsoft 360 adı verilen bir paket ile kullanıcılar belirli bir ücret ödeyerek bu programları diledikleri kullanabiliyorlar. Ancak bazıları da  kaçak yazılım gibi tehlikeli yöntemlere başvurabiliyorlar. Öncelikle bunun bir suç olduğunu bilmeniz gerekiyor. Fakat çok kolay bir çözüm var.

”Ben çok fazla office programı kullanmıyorum bu nedenle ücretde vermek istemiyorum” diyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Microsoft ve Goole bu kullanıcıları da düşündü ve tüm Office programlarını hemen hemen bire bir özelliklerle kullanabilecekleri bir hizmet sundu. Online word başta olmak üzere excel vb. programları da ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız sistem ise Google Drive olarak karşımıza çıkmaktadır. Google Drive neredeyse tüm Office programlarını tek bir çatı altında toplayıp ücretsiz bir şekilde sunuyor. ”Dökümanlar” butonuna bastığınızda karşınıza bir word penceresi çıkacaktır. Burada sunulan tüm özellikler masaüstü sürümüyle hemen hemen aynıdır. Yazım denetimi vb. unsurlar burada da geçerlidir.

Her hangi bir ücret ödemek istemiyorsanız sizlerde bu hizmeti deneyebilirsiniz. Bunun için aşağıda paylaşmış olduğumuz uygulama adımlarını uygulamanız yeterli olacaktır.

Online Word nasıl kullanılır? Adımlar Nelerdir?

Adım 1: İlk önce google drive sistemini açın.
Adım 2: Google hesap bilgilerinizle giriş yapın.
Eğer Google hesabınız yoksa bir tane oluşturun.
Adım 3: Soldaki program sütunundan ”Google Dökümanlar” butonuna tıklayın.
Adım 4: Yeni bir Word dosyası oluşturun.
Adım 5: Artık online word hizmetini istediğinizgibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dilerseniz ”Bulut madencilik ile nasıl para kazanılır?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

World of Tanks [SOI] Many GEOs
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın