New Seat Leon Cupra

 New Seat Leon Cupra

New Seat Leon Cupra

Yeni Seat Leon Cupra, Yeni CUPRA Leon, kendisinden önceki nesil araçların üzerine inşa edilen, yüksek performanslı kompakt segmente yeni bir kimlik getirmek için geliştirilmiş bir araçtır.

CUPRA Leon, mevcut iki gövde stiliyle – 5 kapılı ve Sports tourer cazibesini daha da genişleterek müşterilerin performans, konfor veya pratiklikten ödün vermeden yaşam tarzlarına en uygun aracı seçmelerine olanak tanıyor.

Arkadan kıyıdan kıyıya aydınlatmalı tam LED, kova koltukları, spor süspansiyon, anahtarsız giriş ve ortam aydınlatması dahil olmak üzere yüksek seviyeli standart donanım ile son derece rekabetçi segmentte büyük değer sunan bir araçtır.

Yüksek performanslı simgenin bu en son yinelemesi, CUPRA markasını daha da güçlendirecek ve son derece gelişmiş güç aktarma organları, dinamik şasi teknolojileri ve dış ve iç tasarımda şık sportiflik ve sofistike yelpazesi sayesinde olağanüstü bir sürüş deneyimi sunacak.

Bu etkileyici teklife, son derece bağlantılı, dijitalleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi ve mevcut en gelişmiş sürücü destek sistemlerinden bazılarının entegrasyonu ile ekleyin ve yeni CUPRA Leon, segmentteki en çekici tekliflerden biri haline geliyor.

Güç aktarma organları yelpazesi 245PS, 300PS ve 310PS (yalnızca 4Drive özellikli Sportstourer için mevcuttur) 2.0 litre TSI benzinli motorları içerir ve herkesin zevkine uyacak kadar geniş performans sunar.

Sürekli olarak çevre üzerindeki etkisini azaltmayı hedefleyen bir dünyada, tamamen yeni CUPRA Leon ayrıca 245PS plug-in hibrit motor biçiminde yüksek performans segmentine elektrifikasyon getiriyor, bu da performansın nihai ifadesi anlamına gelmiyor.

Vicdan azabı çekmiyor.

New Seat Leon Cupra

Yeni CUPRA Leon aynı zamanda segmentteki en güvenli araçlardan biridir ve yolcuları ister otoyolda, ister şehirde veya bir park alanından uzaklaşırken kazalardan uzak tutmak için en gelişmiş sürücü destek sistemlerinden bazılarını entegre eder.

Ancak hayatımızın giderek dijitalleştiği bir dünyada, CUPRA Leon yalnızca yol performansı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda CUPRA araçlarında şimdiye kadar görülmemiş bir bağlantı düzeyi sağlıyor.

Bu nedenle, ister akıllı cihazınızı araç kabinine getirin, ister araca özel çevrimiçi hizmetlere erişin, CUPRA Leon yol ve bağlantı arasındaki kesişim noktasıdır.

Yeni CUPRA Leon, CUPRA markasının değerlerinin nihai ifadesidir ve pazardaki konumunu güçlendirmeye, mevcut CUPRA meraklılarını heyecanlandırmaya ve aynı zamanda cazibesini genişleten yeni müşterilere açmaya yöneliktir.

Güç Aktarma Organı: Performans ve geleceğe dönük

Yeni CUPRA Leon, geleneksel benzinli motordan yüksek performanslı plug-in hibrit sisteme kadar geniş bir motor yelpazesi sunar, böylece müşteriler ihtiyaçlarına en uygun aracı seçebilirler.

Yüksek performanslı Plug-in hibrit (eHybrid)

CUPRA, geleneksel ve gelişmiş olanı ilk kez yüksek performanslı bir plug-in hibrit güç aktarım mekanizmasının piyasaya sürülmesiyle birleştiriyor. Hem hatchback hem de Sportstourer varyantlarında mevcut olan teknoloji, müşterilerin CUPRA amblemini taşıyan bir araçtan beklenen performansı daha önce segmentte bulunmayan bir verimlilik seviyesinde tutması anlamına geliyor.

Yüksek performanslı plug-in hibridin kalbinde 150PS (110kW), 250Nm 1.4-litre TSI benzinli motor ve birlikte 245PS (180kW) sağlayan 13kWh lityum iyon pil paketine sahip 115 PS (85kW) elektrik motoru yer almaktadır. maksimum güç ve 400 Nm tork.

Ancak hızın bir zorunluluk olmadığı durumlarda sürücü, şehrin sokaklarında veya şehir merkezlerinde zarif bir şekilde seyahat etmek için aracın yalnızca elektrikli menzilini (WLTP) 60 km’ye kadar kullanabilir.

Pilin yeniden şarj edilmesi gerektiğinde, bir Wallbox kullanılarak 3,5 saat kadar kısa bir sürede (veya 230V ev tipi prizden altı saat içinde) yapılabilir.

Plug-in hibrit güç aktarım teknolojisinin verimliliği sayesinde, CO2 emisyonları 50 g / 100 km’nin altında olacak.

SEAT / CUPRA Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Axel Andorff, “Yüksek performanslı bir plug-in hibrit motorun eklenmesi, CUPRA’nın elektrifikasyonu yüksek performanslı segmente getirme taahhüdünü pekiştiriyor,” dedi.

“İnanılmaz bir performans artışı ve zahmetsiz hızlanma sunmak için gelişmiş bir içten yanmalı motor ile elektrik motorunu bir araya getiriyor.”

TSI Benzinli Motor

Yeni CUPRA Leon ayrıca üç turbo şarjlı, direkt enjeksiyonlu, dört silindirli 2.0 litrelik TSI benzinli motor seçenekleriyle sunulacak.

Seri, 245PS (180kW) / 370Nm ve 300PS (221kW) / 400Nm içerir.

Bu iki varyant, hem hatchback hem de Sportstourer gövde stillerinde mevcut olan önden çekişlidir ve aracın güç dağıtımında daha fazla kontrol ve hassasiyet sağlamaya yardımcı olmak için elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel (VAQ) içerir.

Sistem, dinamik sürüş senaryolarında güvence sağlamak için çeşitli kaynaklardan ölçümler alır: direksiyon açısı, tekerlek hızı ve sapma.

Ancak müşteriler için bir seçenek daha var.

Serideki en güçlü motor, yalnızca Sportstourer görünümünde ve 4Drive ile bulunan 310PS (228kW) / 400Nm motordur.

Doğru tekerleğe tam ihtiyaç duyduğu anda güç sağlamak için aracı ve sürücü girdilerini sürekli izleyen 4Drive teknolojisi ile CUPRA Leon Sportstourer, elektronik olarak sınırlı bir şekilde 5 saniyeden daha kısa bir sürede 0’dan 100 km / s hıza çıkabilir. 250km / s azami hız.

Tüm güç aktarım sistemi kombinasyonları, vites değişimlerinin daha keskin, daha keskin ve daha yumuşak olmasına yardımcı olan DSG çift kavramalı şanzımandan yararlanır.

Telden vites değiştirme teknolojisi, vites seçicinin vites kutusuna mekanik olarak bağlanmaması, bunun yerine vites değiştirmek için elektronik sinyaller kullanması için tasarlanmıştır.

Teknoloji daha yüksek bir verimlilik düzeyi katarken, aynı zamanda sanat, keyif ve sürüş keyfine yeni bir boyut katıyor.

Sürücüler daha da etkileşimli bir deneyim istediklerinde, direksiyon simidine monte edilmiş vites değiştirme kolları, araç ile sürücü arasındaki bağlantıyı daha da yakınlaştırır.

Şasi: Eşsiz sürüş ve kullanım

Herhangi bir CUPRA’da olduğu gibi, güç aktarım mekanizması ve şasi arasındaki ilişki, ona müşterilerin beklediği ayırt edici dinamik performansı sağlıyor.

Tamamen yeni CUPRA Leon, markanın şasiyi ayarlama ve direksiyonu, gücü ne olursa olsun mümkün olan en hassas, kapsamlı ve ayırt edici sürüşü sunmak için sürdürüyor.

CUPRA Leon’un temelini oluşturan, araca en zorlu asfaltta bile maksimum çeviklik sağlayan ve sürücüyü direksiyon üzerinden optimize edilmiş geri bildirim ile bağlayan aşamalı direksiyon sistemidir.

CUPRA Leon, koşullardan yararlanmak ve gerçekten ilgi çekici bir sürüş sağlamak için milisaniyeler içinde kurulumda değişiklikler yapan Adaptif Şasi Kontrolü (DCC) sistemi sayesinde sürüş tarzı ve yoldaki değişikliklere tepki verebiliyor.

New Seat Leon Cupra
New Seat Leon Cupra 7

CUPRA Leon’un dinamikleri, dört farklı sürücü profili aracılığıyla kontrolü elinde tutan kişinin zevkine uyacak şekilde değiştirilebilir:

Konfor, Spor, CUPRA ve Bireysel. Bu profiller, günlük sürüşten performans odaklı hot hatch’e kadar aracın karakterini değiştirerek yeni CUPRA Leon’a segmentteki diğer birkaç araçta görülen bir dizi yetenek sağlıyor.

Ve profiller arasında geçiş yapmak artık DCC kaydırma kontrolüyle daha da kolay, yani özellikle Bireysel modunda tam olarak istediğiniz kurulumu seçebileceğiniz anlamına geliyor.

Ve DCC sistemi sürücüye araç hissi üzerinde doğrudan kontrol sağlarken, teknoloji büyük ölçüde CUPRA Leon’un temel şasi teknolojileri tarafından destekleniyor; ön MacPherson payandaları ve arka çoklu bağlantı kurulumu, yaylar ve amortisörler, günlük sürüş için rekabetçi konfor ihtiyaçlarını ve daha enerjik senaryolarda tepkiyi dengelemek için özel olarak ayarlanmış.

Ve yepyeni CUPRA Leon’u böylesine kapsamlı bir sürüş yapan sadece şasinin sağladığı güvence değil, Brembo frenlerinin dahil edilmesi dinamiklerin bir köşeye girerken çıkarken olduğu kadar sezgisel olduğu anlamına geliyor.

Tamamen yeni CUPRA Leon boyutlarındaki iyileştirmeler, dinamik yeteneklerine eklendi.

5 kapılı versiyonunda, yeni aracın genişliği 16 mm’den 1.800 mm’ye düşürülürken, toplam gövde genişliği 1,784 mm’de değişmeden kaldı.

Toplam yükseklik de 1.456 mm’de 3 mm daha kısadır ve dingil mesafesi 50 mm artarak 2.686 mm’ye yükseldi ve arka yolcular için daha fazla alan ve daha fazla denge sunuyor. CUPRA Leon’un toplam uzunluğu 4.368 mm (+ 86 mm).

Sportstourer versiyonunda, yeni CUPRA Leon 4,642 mm uzunluğunda (+ 93 mm), 1,800 mm genişliğinde (-16 mm) ve 1,448 mm yüksekliğindedir (-3 mm). Dingil mesafesi, önceki nesilden 50 mm daha fazla olan 2.686 mm’de duruyor.

Compared with the regular Leon, the CUPRA Leon sits 25mm lower on the front axle and 20mm lower at the rear, meaning a lower centre of gravity and an even sportier feel.

En güçlü Sportstourer modelinde performans 4Drive dört tekerlekten çekiş sistemi tarafından kontrol edilir.

Elektro-hidrolik çok diskli çekiş sisteminin en yeni nesli, gücü tekerleklere kontrollü bir şekilde ileterek çekiş ve performansı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Sistem arka aksa entegre edilmiştir ve arka diferansiyelin önündeki tahrik milinin ucuna oturur, ağırlık dağılımını iyileştirir ve atalet ve tepki süresini azaltır, bu da yeni CUPRA Leon’un senaryolara daha da güvenli bir şekilde tepki verebileceği anlamına gelir.

Dış Tasarım: Gelişen performans

Yeni CUPRA Leon, kardeş aracı SEAT Leon ise evrimsel yaklaşıma dayanıyor, ancak bunun meraklıları için geliştirilmiş yüksek performanslı bir otomobil olduğuna dair söylenen işaretleri harmanlıyor.

CUPRA logosu, daha iddialı görünümünü vurgulayan geniş bir ön kanat ve daha büyük hava girişleriyle ön ızgarada cesurca oturuyor.

Otomobilin etrafında dolaşırken, yeni CUPRA Leon’un hevesini ve cesaretini ifade eden bir görünüm oluşturmak için yan etekleri dinamizm katıyor, ön ızgara çerçevesi, ön kanat ve dış aynalar gibi koyu krom vurgular gövde rengiyle kontrast oluşturuyor.

New Seat Leon Cupra
Exterior Design: Evolving performance

Görünüm, aracın renk paleti ile daha da cesurlaştırılıyor; Dört yumuşak ve metalik boyaya (Candy White, Magnetic Tech, Midnight Black ve Urban Silver) ek olarak, CUPRA Leon ayrıca iki özel boya (Arzu Kırmızısı ve Grafen Grisi) ve iki mat boya seçeneği ( Manyetik Teknoloji Mat ve Petrol Mavisi Mat).

Özel mat boya seçenekleri, araca ek bir görsel zarafet ve kişilik katar.

Dış tasarım, bakır veya elmas renginde mevcut olan özel CUPRA’ya özgü 19 “alaşım jantlarla güçlendirilmiştir (245PS varyantında 18” alaşım jantlar standart olarak gelirken, serideki diğer araçlar 19 “alaşımlara sahiptir ) bakır renkli 370 mm Brembo frenleri barındıran ve altı farklı alaşım jant tasarımıyla müşteriler araçlarının son görünümünü daha da kişiselleştirebilir.

“CUPRA Leon’un tasarımı, atletik fizyonomi ve çarpıcı zarafet arasındaki kombinasyonun bir sonucudur; her ikisi de böyle bir arabada gerekli ve tamamlayıcıdır.

” SEAT / CUPRA Tasarım Direktörü Alejandro Mesonero-Romanos dedi. “Düzgün akan hatları ve iyi eğitilmiş kasları, yolda sürüş şeklini mükemmel bir şekilde yansıtıyor: saf eğlence, direnmek imkansız.”

Arka kısımda kıyıdan kıyıya ışıklar görsel bir odak sağlarken egzozlar (düşük güçlü versiyonlarda iki veya daha yüksek güçlü versiyonlarda dört), difüzör ve rüzgarlık aracın estetiğine sportif bir cazibe katıyor.

Ek dış detaylar sadece estetik için eklenmez, aynı zamanda gerçek dünya amacına hizmet eder, CUPRA Leon’u daha aerodinamik hale getirir, havanın araç üzerinde kaymasına yardımcı olur, verimliliği ve performansı artırır.

Tamamen yeni CUPRA Leon’un aerodinamiği, eski modelden% 8 daha iyi.

İç Tasarım: İyileştirme, Konfor ve Rahatlık

Daha kabine girmeden önce, CUPRA karşılama ışığı, sahneyi ayarlamak ve tamamen yeni CUPRA Leon’un özel bir araç olduğunu vurgulamak için yere iner.

İçeriye girdikten sonra kabin, sofistike, sportif bir tasarımla otomobilin karakterini yansıtır. Sürücü, kova koltuğuna yerleştiğinde, motoru çalıştırma ve CUPRA modu seçme düğmesini barındıran CUPRA direksiyon simidini ele geçirdiğinde ve Dijital Kokpiti gördüğünde, farklı bir araç türünün kontrolünü ele aldıklarını anında anlayacaklar.

New Seat Leon Cupra
Interior Design: Refinement, Comfort, and convenience

Sürücünün odak noktası, kontrolleri dokunmatik ekrana kaydıran, düğme sayısını azaltan, daha şık, daha modern bir görünüm veren büyük 10 “bilgi-eğlence sisteminin dahil edilmesiyle daha da artırılır.

İç mekandaki dağınıklık hissi, aracın DSG teknolojisi ile güçlendirilir. , orta konsolda daha fazla alan sağlayan bir vites seçici ile.

İç kısım boyunca bakır detaylar ve koyu krom detaylar, koyu alüminyum fırçalanmış gösterge paneli ve kapı pervazları, ton efektli sofistike bir ton, ön kapılarda aydınlatılmış CUPRA kapı eşiği ve renk kodlu kapı panelleri gibi vurgularla ince bir dram duygusu getiriyor.

İç ortam, müşterilerin seçtiği oturma seçeneğiyle daha da tanımlanır. Farklı kepçe koltuk seçenekleri mevcuttur: standart olan “Sharp Code CUPRA Tech”, PVC yanal kaplamalara sahip bir tekstil kaplama sunar.

“Orijinal CUPRA Zamansız”, elektrikli bellek sistemiyle birlikte siyah deri kaplama ekler ve bu seçenek Petrol Mavisi olarak da mevcuttur ve kabinin içindeki hissi artırmak için rengi gösterge paneline taşır.

Yeni CUPRA Leon’un içi çok daha cömerttir ve aracın daha büyük boyutları sayesinde sürücüye, ön ve arkadaki yolculara daha fazla alan sağlar.

Sportstourer’da bagaj alanı 30 litre artırılarak CUPRA Leon’a daha fazla çekicilik katılır.

Sonuç, Leon’un sunduğu performanstan keyif almak istediğinizde sürücü odaklı, ancak ödün vermeden hayatın maceralarına atılabilecek kadar rahat ve pratik bir kabindir.

Yeni Seat Leon CUPRA: aydınlatma teknolojisi

Leon, aracın hem içine hem de dışına entegre edilen aydınlatma teknolojileri yelpazesiyle segmentte mümkün olanın sınırlarını zorluyor. leon CUPRA, aracın hem içine hem de dışına entegre edilen aydınlatma teknolojileri yelpazesiyle segmentte mümkün olanın sınırlarını zorluyor.

Mühendisler ve tasarımcılar, dinamik stil sağlamak, genel tasarıma odaklanmak ve güvenliği artırmak için gelişmiş aydınlatma sistemleri kullandılar.

Ve aynı zamanda bir eğlence ve coşku katıyor; Anahtarlığa basın ve karşılama töreninin bir parçası olarak dış ışıkların dansını izleyin.

New Seat Leon Cupra
New CUPRA Leon: lighting technology

Farlarda kullanılan standart tam LED teknolojisi görüşü iyileştirerek en karanlık yolu bile sürücünün görebilmesini sağlar.

Aracın yan aynalarında entegre LED göstergeler, sürücüyü selamlayan karşılama ışıkları ve siz aracı çalıştırırken yere “CUPRA” logosunu yansıtan yolcuları içerir.

Yeni CUPRA Leon’un tasarımı, kıyıdan kıyıya arka ışık tasarımının eklenmesiyle daha da vurgulanıyor.

Teknoloji arkaya daha fazla ifade verir ve aracı diğer yol kullanıcıları için öne çıkarır.

Yeni Leon ayrıca aracın seyahat yönünü daha net ve dolayısıyla daha güvenli hale getiren dinamik göstergeler içerir.

Ancak geliştirme ekibinin LED teknolojisinin esnekliğini ve işlevselliğini kullandığı sadece aracın dış cephesinde değil.

İçeride, yeni nesil Leon, kabin deneyimini tamamen LED saran ambiyans aydınlatma sistemiyle zenginleştirerek iç mekana daha fazla kişilik kazandırıyor.

Yalnızca dekoratif bir ortam ışığı değil, aynı zamanda kör nokta algılama veya çıkış yardımı gibi bir dizi temel işlev de sağlar.

Bağlantı: Bağlantınızı asla kaybetmeyin

Yeni CUPRA Leon performansı ve görsel çekiciliği bir sonraki seviyeye taşırken, dijitalleşme ve güvenlik aracı geleceğe hazır hale getiriyor.

Mühendisler ve tasarımcılar, yüksek performanslı CUPRA Leon’u kalabalıkta öne çıkaracak ve müşterilere yeni bir deneyim getirecek entegre sistemlere sahiptir.

Dijital Kokpit sürücünün ihtiyacına göre özelleştirilebilir; Normal modlara ek olarak, CUPRA Leon, CUPRA tarafından özel olarak geliştirilmiş, RPM, tork, güç, turbo basıncı ve G hızlanma gibi bilgileri öne ve merkeze koyarak, daha fazla netlik sağlayan ve daha duygusal bir görüntü oluşturan ek bir Spor Görünümü alır.

New Seat Leon Cupra
Connection: Never lose connection

Dijital Küme, bir Retina ekranı içeren, 3D çevrimiçi gezinme sunan, sabit düğmelerin sayısını azaltan ve ses ve hareket kontrolünü entegre eden standart bir 10 “bilgi-eğlence sistemi ile güçlendirilmiştir.

CarPlay (kablosuz) ve Android Auto – yani müşterilerin dijital yaşamları, nereye giderlerse gitsinler yanlarında arabaya taşıyabilecekleri anlamına geliyor.

Kullanıcıların uygulama sistemlerine erişmek için USB bağlantısını kullanarak veya Bluetooth kullanarak telefonlarını araca takmaları yeterlidir.

Dolayısıyla, kişi listenizi, müziğinizi veya haritalama sistemlerinizi araca getirmek isteyip istemediğinize bakılmaksızın hepsi kullanılabilir ve kontrollü, sezgisel, güvenli bir şekilde erişilebilir.

Ve ses tanıma, cihazlarla etkileşime girmenin tartışmasız en doğal yollarından biridir; bu, önünüzdeki yoldan uzağa bakmaya gerek olmadığı için hareket veya sürüşten daha az dikkat dağılması anlamına gelir.

Tüketici elektroniği dünyasından ev asistanlarına giderek daha fazla alıştığımız için özellikle çekici.

Voice recognition in the CUPRA Leon allows users to interact with the infotainment system using natural language – the system

“Hola” kelimesini iki kez söyleyerek yanıt verir. Sistem, daha güvenli ve daha basit bir şekilde navigasyon bilgilerini bulmak veya müzik aramak için kullanılabilir.

Connect uygulaması, yerleşik bir SIM sayesinde çevrimiçi hizmetleri doğrudan araca getirir.

Hizmet, müşterilerin indirilebilir uygulamalara, çevrimiçi radyoya ve genişleyen bir işlevsellik ekosistemine erişmesine olanak tanır.

Kullanıcılar araçlarından uzakta olduklarında, akıllı telefon uygulamasını kullanarak sürüş verileri, park bilgileri, araç durumu dahil olmak üzere araç bilgilerine erişebilir ve hız uyarıları ayarlayabilirler.

Ve yüksek performanslı plug-in hibrit versiyon için ek özellikler de var.

Sürücüler şarj sürecini yönetebilir ve klimayı uzaktan kontrol edebilir.

Gömülü SIM, kullanıcılar eCall hizmetinden yararlandıkça araca daha fazla güvenlik sağlar.

Bir kaza olması durumunda, araç acil servislerle manuel veya otomatik olarak doğrudan iletişime geçebilir.

Ve en kötüsü olursa araç, araç konumu, motor tipi ve yolcu sayısı gibi önemli verileri aktararak yardım etmelerini kolaylaştırır.

Ve bağlantıların hiçbir zaman kesilmemesini sağlamak için tamamen yeni CUPRA Leon, mobil cihazlar için Qi standart protokollü endüktif şarj içerir.

Güvenlik: Korumayı en üst düzeye çıkarma

CUPRA performansla eşanlamlı olsa da, endüstrinin diğer yönlerini de benimsiyor ve tartışmasız şimdiye kadarki en güvenli aracı yapıyor.

Yeni seat leon CUPRA Leon, günlük yaşamda birlikte yaşamayı daha da kolay ve daha güvenli hale getirecek bir dizi güvenlik ve rahatlık teknolojileri içerir.

Öne çıkan özellikler arasında Tahmini Hız Sabitleyici, Acil Durum Asistanı 3.0, Seyahat Asistanı, Yan ve Çıkış Asistanı yer alıyor.

Adaptif Hız Sabitleyici, aracın öndeki araçla sabit bir hız ve mesafeyi korumasına yardımcı olurken, kamera ve navigasyon sisteminden gelen bilgileri kullanan ACC Predictive, yolculuğu kolaylaştırmaya yardımcı olmak için hız sınırlarına ve yol düzenine uyum sağlayabilir.

Side and Exit Assist teknolojisi, kör nokta tespiti ile gözlerinizin neyi göremediğini algılar, Var olur ve park ettiğinizde ve aracı terk etmek istediğinizde bir Çıkış Uyarısı ekleyerek birisi veya bir şey yaklaştığında sesli bir uyarı verir.

Yol daha sıkışık hale geldiğinde Trafik Sıkışıklığı Asistanı, aracı kontrol ederek sürüş stresini ortadan kaldırır; Öndeki araçla olan mesafeyi korumak, şeritte kalmak, frenlemeyi kontrol etmek ve Lane Assist Plus ile CUPRA Leon’u şeridinde ortalamak.

En büyük eklemelerden biri, sürücünün sürüşe odaklanmaya devam etmesini ve görsel ve sesli uyarılarla dikkatinin dağılmamasını sağlayan Acil Durum Yardımının tanıtılmasıdır.

Sürücüden bir tepki gelmezse, sistem fren sarsıntılarını başlatabilir, değişiklik yoksa araç tamamen durabilir ve ikaz ışıklarını yakabilir. CUPRA Leon’u park etmiş biri, eCall sistemini kullanarak acil servislerle doğrudan iletişime geçebilir.

Özet

Yeni nesil CUPRA Leon, CUPRA markasının cazibesine, arzusuna ve çekiciliğine katkıda bulunarak yeni performans seviyeleri, yeni teknolojileri segmente getiriyor ve markayı bir sonraki seviyeye taşıyor.

Yüksek performanslı plug-in hibrit sistem ve en yüksek güçlü Sportstourer varyantı dahil olmak üzere güç aktarım mekanizması seçenekleri yelpazesi, müşterilerin yaşam tarzlarına daha yakından uyan bir aracı, keyfinden ödün vermek zorunda kalmadan seçebilecekleri bir dizi seçenek sunar. sürme.

Yeni CUPRA Leon, dış tasarıma zarif, evrimsel yaklaşımı ile CUPRA markasının temel özelliklerini kapsıyor ve performans estetik stilini araç performansını artırmaya yardımcı olan pratik eklemelerle bir araya getiriyor.

İç kabin, CUPRA kişiliğinin özünü ekleyerek, onu daha fazla konfor ve pratiklik seviyesiyle karıştırırken aynı zamanda onu dijital, bağlantılı çağa taşıyor.

Ve tamamen yeni CUPRA Leon’un sürücü odaklı, yüksek performanslı bir otomobil olduğu gerçeğini asla unutmamakla birlikte, geliştirme ekibi onu bir dizi güvenlik teknolojisini entegre ederek üretim hattından çıkan en güvenli araçlardan biri yapmaya çalıştı.

Performans, dinamikler, tasarım, güvenlik ve bağlanabilirlik tamamen yeni CUPRA Leon için temel özellikler olsa da değer de öyle. Araç, standart olarak son derece donanımlıdır ve kişilik çekiciliğine yeni bir boyut katar.

Yeni CUPRA Leon, 2020’nin son çeyreğinde pazara girecek.

Kaynak : netcarshow

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın