Neden Ders Çalışamıyorum

 Neden Ders Çalışamıyorum
2 0
Read Time:1 Minute, 53 Second

Neden ders çalışamıyorum sorusuna gelin birlikte cevabını bulalım.

Neden Ders Çalışamıyorum

1- Neden Ders Çalışamıyorum

Neden Ders Çalışamıyorum

Günümüzde iyi bir meslek ve geleceğe sahip olmanın ön şartı iyi bir eğitim almak olarak kabul ediliyor.

İyi Bir Meslek

Doğal olarak insanlar toplumda prestij sahibi olmak ve iyi bir statüye sahip olmak istiyor.

Eğitim

Bunları sağlamanın en doğal, en pratik ve en meşru yolu eğitimdir.

Anne baba ve gençlerin en çok önemsediği şey iyi bir şartlarda eğitim sürmektir.

Bunun için bireylerin özel zamanlarından fedakarlık etmeleri gerekmektedir.

Aile Ders Çalışma

Bu kimi zaman sosyal çevre, hedefsizlik, zaman yönetimi başarısızlığı ve sistemsel sorunlar doğrultusunda uygulanması zor bir hale gelebilmektedir.

Sosyal Çevre

Engeller bireylere ne kadar büyük ve aşılamaz görünse de hedefleri sağlam olan kişiler bütün engellerin üstesinden rahatlıkla gelebilir.

Engeller

Çoğu insan için ders çalışmanın önündeki en büyük engel korkuları ve ön yargılarıdır.

Korkular ve Önyargılar

Herhangi bir işe başlamadan önceki en zor adım; nereden başlanması gerektiğine karar vermektir.

Ders Çalışma

Ders çalışmadan önce de ilk adımı nasıl atacağını bilmeyen zihin ön yargılar doğrultusunda negatif geri bildirim alır, üstüne üstlük bir de yapılmaması gereken konudan korkuluyorsa o zaman asla bir başlangıç yapılamaz.

Hedefler

Bu durumun en büyük kanıtlarından biri ise ders çalışmaya başladığımız zamanlarda önceliği hep ilgilerimizi çeken derslere vermemizdir, ön yargılarımız bizi korktuğumuz ve çekindiğimiz derslere asla başlamamaya yönlendirir.

Korku

Bununla birlikte korku ve ön yargılarımız bize en büyük hasarı yıllardır hedeflerini kurduğumuz hedeflerimizden vazgeçirerek verir.

Kaygılanmak

Çalışmaya başlayamayan kişi bunalır ve hedeflerine uygun olmadığına kendini inandırır, bu kısır döngü zaten isteksiz olan kişinin tamamen vazgeçmesini sağlar.

Can Sıkıcı

Ailesel faktörler de yine çalışmanın önündeki en büyük
negatif etkenlerden birisidir.

Kişi kendini ders çalışmaya ne kadar hazır hissederse hissetsin hedeflerinin ve bu doğrultuda oluşturduğu emeklerinin görmezden gelindiği bir ortamda etkin bir fiil olan çalışma eylemini gerçekleştiremez.

Peki çalışma neden etkin bir eylemdir?

Kişi ders çalıştığı süreç boyunca birden çok duyu organını verimi en yüksek tutacak şekilde çalıştırmalıdır bu durum kişinin fiziksel ve duygusal olarak yorulmasına yol açar.

Eğer kişi bir hedefe sahip değilse bu yorgunluk ona bir anlam ifade etmez ve yine ders çalışmaktan vazgeçer.

Ders Çalışma Yorgunluğu

Başarının önkoşulu doğru sorulara doğru cevaplar vermektir.

Sorular ve Sorunlar

Neden ders çalışamıyorum sorusunu kendisine soran ve doğru cevapları verenler başarıya ulaşabilir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

World of Tanks [SOI] Many GEOs
Yapılan Yorumlar
 • construction planning ny

  Repair work residential premises turnkey – much better Solving problems through wizards.In order place an order for repair work dwellings in Diamond District, leave a request on site or by phone. To create hospitality interior decoration expertly as well as properly, it is vital to utilize effective and also extremely audio products that comply with all standards and technological criteria. However the primary distinction is not also in the components, but in how and just how correctly they are actually made use of. And also this is actually the work of the experts. Expert capabilities areactually an extremely essential situation. . Likewise in our firm, you can purchase personalized bathroom vanities, retail interior design on the most effective problems. With us, interior basements, in addition to Premium renovation Bay Terrace, will end up being straightforward, high quality and also quickly. Our representative will call you back, for clarification few details and assign Times of Day arrival to you professionals and designer.

 • MatthewDut dedi ki:

  Фундамент самара

  Создание дома вашей мечты – это оригинальная возможность, спланировать и претворить в жизнь нечто воистину уникальное во всех отношениях. Возведение фундамента – это в целом первоначальная модель ремонта, в процессе которой домик строится. При расчете замена фундамента под старым деревянным домом цена предусматривается весьма много факторов. Средняясумма возведения домов фундамента составляет приблизительно от 10$ за кв.метр . Погреб сможет умножить итоговую стоимость каждого объекта недвижимости, предоставляя необходимое помещение ради организации хранения и порой рабочее пространство. Наша профессиональная команда по конструированию и возведенью фундамент под памятник на кладбище цена может помочь выстроить жилище, о котором вы всегда мечтали. От начала до конца наша специализированная компания в Череповец позаботимся о всех без исключения процессах, чтобы заказчику не довелось тревожиться о деталях. Специализированная международная компания в Киселевск несет юридическую ответственность за проект, а не вы, именно поэтому организация в Борисоглебск имеют интерес в том, затем чтобы довести до конца строительство коттеджа быстрее и эффективнее. Узнайте о сваи винтовые для фундамента цены в вытегре у спспециалистовециалистов корпорации.

 • Ali Süngü dedi ki:

  Ders çalışmak için atağa geceğim

 • Efe Suna dedi ki:

  Elinize sağlık detaylı bilgiler için

Bir Yorum Yapın