Kripto Para Bilgileriniz Darknet’de Kaç Paraya Satılıyor?

 Kripto Para Bilgileriniz Darknet’de Kaç Paraya Satılıyor?
Privacy Affairs, kripto para kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir tablo oluşturdu. Bu tabloda derin ağ olan Darknet’de ele geçirilen verilen ortalama kaça satıldığı gösteriliyor. Peki, Kripto para bilgileriniz ne kadardan alıcı buluyor? Öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin. Özellikle 2020 senesinin başından beri covid-19 virüsü milyonlarca kişin evine kapanmasına neden oldu. Bu da siber zorbalar için bir fırsat niteliği taşıyordu. Bu dönem boyunca NASA, McDonald’s, Visa, MasterCard, Microsoft, Google ve daha pek çok marka büyük saldırılara uğradı. Bu saldırıda kullanıcıların kredi kartlarına ait detaylar, çeşitli şifreler ve sosyal medya hesap bilgileri ele geçirildi. Bir şekilde bilgileri ele geçiren hacker, bu bilgilerin bazılarıyla kendileri işlem yapıyorlar. Diğerlerini ise Darknet diye tabir edilen derin ağ da satışa sunuyorlar. Peki, bizim çalınan her bir bilgimiz tam olarak ne kadarlık bir fiyat etiketiyle satılıyor? Şimdi hep birlikte toplanan verilere yakından bir göz atalım.

Kripto para bilgileriniz bu kadara satılıyor:

darkweb

dark web

dark web

Listenin tam hali için tıklayın.

9 Mayıs tarihinde Darknet’de aldığı fiyat bilgilerinin ortalamasını çıkaran Privacy Affairs, kredi kartı detayları, ödeme hizmetleri, kripto para cüzdanları, sosyal medya hesapları, hacklenen çeşitli platformlarda elde edilen önemli bilgiler, e-posta veri tabanları, DDOS saldırıları ve kötü amaçlı sistemler gibi pek çok ürün için istenenleri listeledi.

Örnek verecek olursak; listeye göre parolasıyla birlikte ele geçirilmiş ve kopyalanmış bir Visa kartı, ortalama 25 dolarla Darknet’de satışa sunuluyor. İçinde 1.000 dolara kadar bakiye bulunan hesaplar 150 dolar, CVV bilgisiyle ele geçirilen kredi kartları küreselde 45 dolar, en az 1.000 dolar bakiyeli ele geçirilen PayPal bilgileri de 120 dolardan kendine alıcı buluyor.

Bazen yapılan en ufak bir hata bile siber zorbalar için büyük bir fırsat haline gelebilir. Bu nedenle her ne hesabı olursa olsun güçlü bir şifre oluşturmalısınız. Aynı işlemi e-posta adresinizde de yapmanız gerekiyor. Bilmediğiniz linklere kesinlikle tıklamayın. Bunun yanında mutlaka orijinal yazılımları kullanın ve hesap şifrelerinizi asla başkasıyla paylaşmayın.

Dilerseniz ”Her Türlü +18 Videonun Yer Aldığı Liveleak Kapatıldı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın