İnce Görünmenin Sırları Nelerdir? Nasıl Giyinmeli?

 İnce Görünmenin Sırları Nelerdir? Nasıl Giyinmeli?

İnce Görünmenin Sırları Nelerdir? Nasıl Giyinmeli? Neler Yapılmalı?

İnce Görünmenin Sırları

İnce Görünmenin Sırları

İnce görünmek erkek-kadın fark etmeksizin herkesin hayalidir. Fakat bu durum sandığınız kadar zor değil.

Bu durum tamamen renk, elbise ve aksesuarların doğru seçiminden geçmektedir. Bazı püf noktalara dikkat ederek sizlerde ince ve şık görünebilirsiniz.

one 3075754 1280man 3108312 1280

Televizyonda ve gazetelerde gördüğümüz pek çok ünlünün fotoğraflarına bakarak iç geçiren kadınlar ince görünmenin sırları ile yeni bir başlangıç yapabilirler.

Nasıl Giyinmeli?

İnce görünmenin sırrı öncelikle vücut tarzımıza uymayan ve bizi olduğumuzdan geniş ve şişman gösteren kıyafetlerden uzak durarak gerçekleşebilir.

İnce Görünmenin Sırları

Büyük beden giyerek kilolarınızı kapatacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bedeninizden büyük elbiseler sizleri çok daha geniş gösterecektir.

Aslında hatalı yerleri kapatıp ortaya çıkmasını istediğimiz detayın belirgin olmasına yönelik modelleri tercih edersek, doğru giyinmeye ilk adımı atmış oluruz.

İnce Görünmenin Sırları

Bu aşamada siyah bir elbise, bütün kadınların gardırobunun vazgeçilmezi olmalı. Günlük bir yemek daveti ya da gece kullanımda sizin en büyük kurtarıcınız siyah elbiseler olacaktır.

İnce Görülmenin Püf Noktaları

İnce görünmenin püf noktalarından bahsedecek olursak; kilolu gözükmenizin nedeni beden olarak üzerinize tam oturan modelleri tercih etmemenizden de geçmektedir.

Göğüs orantınız için V yakalı modellere yönelmeli, boynunuz kısa ise siz de V yakalı modelleri tercih etmelisiniz.

İnce Görünmenin Sırları
V Yaka Elbise

Etek boyunda ise streç tarzı elbiselerde, diz altı modelleri kullanıp daha ince ve uzun gözükebilirsiniz.

Kıvrımlarınızı ortaya çıkaracak modelleri tercih edip, büyük ve dolgun olan kalça ve göğüs gibi bölgelere, fırfır kullanımlı kıyafetlerden kaçınmalısınız.

firfirli elbise

Kilolu bedenlerde en çok dikkat çeken bölüm karın ve bel kısımlarıdır.

Kadınlarda ince görünmenin sırrı olarak drapeli elbiseler büyük rol oynar. Bu elbiseler bel detayı ile karın bölgesindeki fazla kiloları gizler.

Ayrıca bel kıvrımınızı ortaya çıkardığını da unutmamak gerekiyor.

dik cizgili elbise

Boyuna çizgili modeller sizi olduğunuzdan çok daha zayıf ve uzun gösterir. Yatay çizgiler ise fazlalıklarınızı ortaya çıkarır.

Zayıf ve ince gösteren kol altından kalın farklı renk çizgi ile detaylandırılmış elbise modelleri, sizi en az 2 beden zayıf gösterecektir.

yatay cizgili elbise removebg preview

Vücuda uygun kıyafet seçimi için pantolonlarda da yan çizgili modeller ve koyu rengin kullanıldığı elbiseler, göz yanılgısı yaratır ve bu detaylar da sizi zayıf gösterir.

Kalem etekler de bu konudaki tercihiniz olmalı. Kilolu biri iseniz kullanacağınız elbise altına desensiz, düz ve koyu renkli çoraplar tercih edip, ince topuklu ayakkabılar giyebilirsiniz.

kisa etek

Siz siz olun kesinlikle bedeninizden büyük kıyafetler almayın. Çünkü büyük bedenli elbiseler, sizi olduğunuzdan kilolu ve geniş gösterir. Değişik desen ve renk kombinasyonları ile ince görünmek her zaman mümkün.

renkli desen elbise

Yukarıda paylaştığımız durumlara dikkat ederek olduğunuzdan çok daha zayıf görünmeniz mümkün.

Aldığınız elbiselerin ve aksesuarların rengine, bedenine ve modeline mutlaka dikkat edin. İnce görünmenin püf noktası hakkında verdiğimiz tavsiyelerden yola çıkarak gardırobunuzu yenileme çalışmalarınıza başlayıp yeni kıyafet alışverişlerine adım atabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın