Honda Civic E-Hev

 Honda Civic E-Hev

Honda Civic E-Hev modeli, Dünya Çevre Günü’nün üzerinden yaklaşık bir ay geçmeden bugün, ikonik küresel kompakt otomobilinin 11. nesli olan yepyeni Civic e:HEV’i tanıttı.

Honda Civic E-Hev
2022 Honda Civic E-Hev

Honda’nın mühendisleri, tasarım ekibi ve dijital araçlarla çalışan teknisyenler şimdiye kadarki en başarılı ve zekice tasarlanmış Civic modelini geliştirdiler.

Honda, 2012’de ilk üretim hibrit otomobili olan CR-Z Hibrit’i tanıtmıştı.

Ardından 2015’te yerli bir model olarak Jazz Hibrit’i, 2017’de ise yenilenmiş Jazz Hibrit’i üretmeye başladı ve bu iki modelinde toplamda 80 bin adetlik bir satış rakamına ulaştı.

5 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak olan yeni model, daha önce Japonya’da piyasaya sürülen “e” (elektrik) versiyonunu da içeriyor.

Civic’in Tasarımı ve Güvenlik Verileri

Honda’nın ilk yeni nesil hibrit elektrikli otomobili Civic e:HEV, Honda’nın 2030 yılına kadar başarısın temelini oluşturacak.

Toplamda %100 yeniden kaynaklanabilen enerji kaynaklarından elde edilen enerjiyi kullanan ürün stratejisinin bir parçasıdır.

Birleşik Devletleri Aracı Güvenlik Otoritesi (NHTSA) tarafından verilen en yüksek derece olan 5 Yıldız güvenlik değerlendirmesini elde ederek, bu kategorideki tüm modellere liderlik eden ilk Honda marka model oldu.

Honda’nın yenilenmiş dizel ve benzinli motorlu Civic modelleriyle piyasaya sunulacak olan yepyeni Civic e:HEV’in tasarımını BMW 3 Serisi ve Volkswagen Passat gibi rakipleriyle rekabet edebilecek şekilde değiştirdi.

Daha güçlü daha aerodinamik ve daha çevreci olmasıyla geleneksel Civic sürüş deneyimini yenilikçi bir şekilde sunuyor.

Gövde uzunluğu 4.558 mm, eni 1.801 mm ve yüksekliği ise 1.444 mm olarak belirlendi.

Honda Civic e-hev
Honda Civic E-Hev 4

Bununla birlikte, araçtaki iç mekan ve bagaj hacmi de yüksek standartlara uygun olarak tasarlanmış durumda.

Teknoloji ve tasarım alanlarındaki yaklaşımlarıyla öne otomobil, yeni bir sistem içermesine rağmen geniş uzunluk ve yolcu hacmi avantajlarına da sahip olacak.

Honda Civic e:HEV, tamamen yeni tasarımıyla kompakt segmentin en yüksek verime sahip modellerinden biri olacak.

Honda‘nın üst düzey sürüş teknolojileri ve yenilikçi iletişim araçlarından oluşturulan bir donanım paketine sahip olacak.

Honda Civic E-Hev
Honda Civic E-Hev 5

Motor ve Toplam Menzil

Honda, ürün gamını bu şekilde güçlendirirken, aynı zamanda yenilikçi elektrikli sürüş teknolojisi Honda Sensing® veya Honda SENSING® Elite donanımlarıyla ikili motorlu sisteminde sunuluyor.

Geleneksel bir otomobil motoru yerine, daha fazla verimlilik ve kolaylık sağlamak için özel olarak tasarlanan 2 silindirli 1.5 litre Atkinson CC benzinli motor kullanılmaktadır.

Elektrikli sürüş zevkini daha fazla esneklikle sunuyor ve en az 150 km menzile kadar sadece elektrikle gidebiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın