Dizin Sitesi Nedir? Şirketler İçin Önemi

 Dizin Sitesi Nedir? Şirketler İçin Önemi
0 0
Read Time:1 Minute, 50 Second

Bu içeriğimizde dizin sitesi nedir? Konusunu işleyeceğiz. Dizin siteleri, internet üzerinden çeşitli kategoriler şeklinde sıralanan bir web sitesi çeşididir. Dünya çapında en fazla rağbet gören türü ise şüphesiz DMOZ sitesidir. Dizinlerde genel olarak site ismi, site işleyişi hakkında kısa, net bir bilgi ve site linki yer almaktadır. Dizin sitesi nedir? Başlığı altında sizlerle birlikte sistem işleyişine değineceğiz. Dizin sitesi nedir? Bazılarında ekran görüntüsü, pagerank değeri ve Alexa sıralaması da bulunan, genellikle backlink sağlamak amacıyla kullanılan bir platformdur.

Bu tarz sitelerden alınan linkler oldukça etkili olmakla birlikte günümüzde eski önemini maalesef ki büyük oranda yitirmiştir. Bu anlamda oldukça az sayıda fakat daha kaliteli dizin sitelerinden link almak önem arz etmektedir. Bu durumda dizin kaydını zamana yaymak sizlere uzun vadede birçok anlamda getirisi olacaktır. Dizin sitesi nedir? Söz konusu dizin siteleri için kayıt yapmak isteyen bireylere ayrı ayrı açıklama metinleri hazırlanmakta ve kullanılmaktadır. Sitelerin belirlediği maksimum kelime oranlarında açıklamalarda bulunmak şartı getirilmiştir. Anahtar kelime kullanımını gereksiz yere kullanmamalı, açıklamaların büyük bir bölümü kelime öbekleri ile sıralanmamalıdır.

Dizin Sitelerine Kayıt Olmak Faydalı Mıdır?

Site üzerinden yeni backlinkler geliştirmek istiyorsanız, bunun için dizin sitelerine bir an önce üye olmanız gerektiğinin farkına varmalı ve bu anlamda takip edilecek olan yolları detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Öncelikle yapılması gereken ilk hamle, DMOZ dizine kayıt işlemleri için başvuruda bulunmaktır. Bu işlemler esnasında “DMOZ Categories” sekmesine tıklamalı ve gerekli işlemleri eksiksiz bir şekilde oldukça pratik bir yöntemle tamamlamalısınız.

Ardından pagerank 6 değerini barındıran kaliteli ve Türkçe dizinlere erişim sağlamalı, kayıt işlemlerinin tamamlanması için www. Hurlist.com ana sayfasının sağ üst köşesine tıklamalı ve “sistemi Hürlist’e dâhil etmek istiyorum” butonuna tıklamalısınız.

Kayıt işlemleri esnasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus, karşına çıkan her dizin sitesini web sitesine eklememeniz, bu işlem öncesinde, söz konusu siteleri detaylı bir şekilde araştırmanız, dizin sitelerine kayıt olmak faydalı mıdır? Sorunu detaylandırmanız, tercihen aralıklı olarak birer tane olacak şekilde en fazla 3 veya 5 adet siteye kayıt gerçekleştirmek olacaktır.

Zira daha fazla siteye kayıt gerçekleştirmeniz durumunda sistemsel karışıklıklar yaşanabilecek ve bunun doğal bir sonucu olarak da hizmetler aksayacaktır. Dizin sitesi nedir? Diye merak ediyorsanız, sizlerde çalışmamıza göz gezdirebilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

Dilerseniz ”Yatırılan Bitcoin’in İki Katını Anında Geri Verdiğini İddia Eden Dolandırıcı Site 5 Bitcoin Çaldı!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

World of Tanks [SOI] Many GEOs
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın