Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır?
0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second

Son haftalarda tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken bir uygulama ile tanıştık. O da Clubhouse platformu. Peki Clubhouse nedir? Diye soracak olursanız; ilginç ve şaşırtıcı bir sosyal medya uygulaması diyebiliriz. Ancak bu uygulamanın bazı ayırt edici özellikleri bulunuyor. Uygulama çeşitli tartışmaların ve sohbetlerin yapıldığı sesli odalardan oluşuyor. Yani standart sosyal medya siteleri gibi post atma, hikaye paylaşma gibi durumları unutun.

Uygulamayı farklı kılan nokta bununla da sınırlı değil. Clubhose‘a direkt olarak indirip kayıt olamıyorsunuz. Bu sistem davetiye usulü ile çalışmaktadır. Bu durum kullanıcı potansiyelini sınırlandırsa da, birçok kesim tarafından olumlu görülüyor. Popülerliğini her geçen gün arttıran uygulamanın kullanıcı kitlesi de her geçen gün büyüyor diyebiliriz.

Kullanıcılardan Clubhouse nedir? Sorusunun yanında nasıl indirilir sorusu da sıklıkla gelmektedir. BURADAN indirerek kullanmanız mümkün. Platform hakkında ilgi çekici bir nokta daha bulunuyor. O da Elon Musk faktörü. Dünyanın en zengin adamı olarak seçilen Musk, sosyal medya platformu Twitter üzerinden sık sık Clubhouse platformuna değiniyor. Ünlü sanatçıları ve dostlarını bu uygulamaya devam eden Musk’ın platformun popülerliğinin artmasında ki rolü büyük diyebiliriz.

Clubhouse uygulamasının daha şimdiden milyonlarca dolar yatırım aldığı konuşuluyor. Ancak platform Çin’de yasaklandı. Bildiğiniz gibi Çin’in sosyal medya sitelerine olan tutumu oldukça katı. Tüm kontrolü elinde tutmak içinde kendi platformlarını geliştirdiler. Bu platformun adı da ünlü Weibo platformu olarak biliniyor. Clubhouse uygulamasının yanında daha birçok sistem ülkede yasaklı. Hatta arama motoru olarak bile Google yerine kendi arama motorları olan Baidu‘yu kullanıyorlar.

Clubhouse Türkiye’de Ne Kadar İlgi Gördü?

Platform aslında çok da yeni değil. 1 sene önce kurulan Clubhouse ülkemizde yeni yeni tanınmaya başladı diyebiliriz. Peki ne kadar ilgi gördü? Diye soracak olursanız; on binlerce kişi şu anda bu uygulamayı kullanıyor diyebiliriz.

Sistem her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor. Bunun yanında haberlere de konu olan uygulamanın sesli chat sisteminden oluşması ise akıllarda ”Acaba kayıt altına alınıyor mu?” sorusunu getiriyor. Ancak şirket bu konuda oldukça net cevaplar vererek kesinlikle böyle bir şeyin söz konusu olmadığını dile getiriyorlar.

Dilerseniz ”Güneş Enerji Sistemleri İle Kabarık Faturalar Tarih Oluyor!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

ÇiçekSepeti [CPI] TR
ÇiçekSepeti [CPI] TR
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın