Clubhouse Ne Kadar İndirildi? Dünya Geneli İstatistikleri

 Clubhouse Ne Kadar İndirildi? Dünya Geneli İstatistikleri
0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second

Son zamanların en çok ses getiren sosyal medya uygulamalarından biri şüphesiz Clubhouse olmaktadır. Haberlere konu olan ve birçok ünlünün kullandığı bu uygulamaya dair detaylar ise tam olarak bilinmiyor. Şirket bu konuda kapalı bir tutum sergiliyor. Diğer platformların aksine hikaye, post vb. unsurların bulunmadığı Clubhouse’da sesli chat odaları mevcut. Burada insanlar sohbet edebiliyor ve tartışabiliyorlar. Uygulamayı rakiplerinden ayıran bir diğer özellikte davetiye sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamanın davetiyeleri daha şimdiden para ile satılmaya başlandı diyebiliriz. Peki dünya basınının gündemine oturan Clubhouse ne kadar indirildi? Sizler için bu veriye ulaştık. Aşağıda tarihler ile kategorize edilmiş şekilde detaylı istatistikleri inceleyebilirsiniz.

Clubhouse Ne Kadar İndirildi?

clubhouse ne kadar indirildi?

Clubhouse ne kadar indirildi?

Mobil veri ve analiz şirketi olarak faaliyet gösteren App Annie, Clubhouse ne kadar indirildi? Sorusunu grafiklerle cevapladı. Ortaya çıkarılan raporlara göre bu uygulamanın indirme sayısı, 16 Şubat tarihi itibarıyla 8,1 milyona kadar ulaştı. Bu verilerin daha da etkileyici tarafı, uygulamanın indirme miktarının şubat ayının başlarında yalnızca 2 milyonun bir tık üzerinde olmasıydı.

App Annie şirketi tarafından yapılan açıklamalara göre uygulamanın bu kadar hızlı büyüyor oluşunun asıl nedeni, Elon Musk ve Mark Zuckerberg gibi ünlü isimlerin Clubhouse uygulamasında olmaları. Şirket bunun yanı sıra, indirme sayısının 2,6 milyondan fazla bir bölümünün ABD’den geldiğini düşündüklerini söylüyor. Yani kullanıcıların yaklaşık yüzde 25’i, Clubhouse’a ABD’den dahil oluyor.

Clubhouse uygulamasının yönetimi, daha önce indirme sayısı ile ilgili net bir açıklamada bulunmamıştı. Fakat platformun en önemli ismi Paul Davison, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklama ile haftalık aktif kullanıcı sayısının yaklaşık 2 milyon civarında olduğunu dile getirmişti. Bazı isimsiz haber kaynakları tarafından yapılan açıklamalarda da platformun toplam kullanıcı sayısının 6 -10 milyon arasında olduğunu söylüyor. Clubhouse platformuna sadece davetiye aracılığıyla kayıt olunması, indirme sayısı ile kullanıcı sayısının paralel olacağını, haliyle bu platformun toplam kullanıcı sayısının yaklaşık 8 milyon seviyelerinde olabileceğini düşündürüyor. Bu sayede Clubhouse ne kadar indirildi? sorusunun yanında diğer detaylara da değinmiş olduk.

Dilerseniz ”Güvenlik Güncellemeleri Bakımından En İyi Android Telefonlar” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

World of Tanks [SOI] Many GEOs
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın