Bulut madencilik ile nasıl para kazanılır?

 Bulut madencilik ile nasıl para kazanılır?
0 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

Bu içeriğimizde bulut madencilik ile nasıl para kazanılır? Sorusuna değineceğiz. Kripto paralara olan ilgi son senelerde büyük bir artış gösterdi. Çünkü dijital paralar yeni girişimciler için adeta bir kazanç kapısı niteliği taşıyor. Kripto paralar ile borsada alım – satım işlemi yapmadan da para kazanabilirsiniz. Üstelik bunun için kullanabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. Bunlardan biride madencilik yani diğer adı ile mining işlemleridir. Madencilik yapmanın 2 çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

1- Donanım ile madencilik

2- Cloud (Bulut) madencilik

Donanım ile madencilik

Donanım ile madencilik önceden işlemci ile yapılabiliyordu. Ancak dijital paralardaki zorluk seviyesinin artması ile işlemcilerin görevini ekran kartları ve ASIC cihazlar devraldı. Ülkemizde ise en yaygın kullanılan madencilik donanımı ekran kartlarıdır. Birkaç ekran kartı ile rig adı verilen setleri oluşturarak Bitcoin, Etheruem, Zcash, Litecoin ve Doge gibi kripto paralara mining yapabiliyorsunuz. Ancak bunun oldukça maliyetli olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Ekran kartları dövize endeksli olduğu için yüksek performanslı bir ekran kartının 7 – 8 bin olduğunu söyleyebiliriz. Bunu bir set haline getirmeniz gerektiğinide göz önünde bulunduracak olursak 50.000 TL‘nin üstünde bir tutarı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Cloud (Bulut) Madencilik

Donanım alarak madencilik yapmak zor ve maliyetli olduğu için girişimcilerin büyük bir kısmı bulut madenciliği tercih ediliyor. Peki nedir bu bulut madencilik? Bu sistem, belirli bir para karşılığı madencilik şirketlerinden cihaz kiralamaktır. Bu fiyatlar 10 Dolardan başlar ve 1000 Dolara kadar çıkabilir. Donanımsal mining işlemleri ile kıyaslayacak olursak ciddi bir avantaj sağladığını söyleyebiliriz. Yani suya sabuna karışmadan oturduğunuz yerden para kazanma fırsatı sunmaktadır. Tüm işlemleri madencilik şirketleri yapmaktadır. Yatırdığınız tutar arttıkça kazancınızda doğru orantılı şekilde artmaktadır.

Bulut Madencilik Şirketleri

Hem ülkemizde hem de yurt dışında faaliyet gösteren onlarca bulut madencilik şirketi bulunuyor. Bunlardan dilediğinizi seçerek para yatırabilir ve hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Başlıca şirketler şunlardır:

  • Stormgain
  • Genesis
  • Nice Hash
  • Hash Flare
  • Hashnest
  • Eobot

Yukarı da sıralamış olduğumuz şirketler en popüler ve güvenilir olanlardır. Madencilik sektörüne adım atmak için bu firmalarla birlikte çalışabilirsiniz. Bu saye de bulut madencilik ile nasıl para kazanılır? Sorusuna değinmiş olduk. Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Dilerseniz ”Kripto paralar ile nasıl para kazanılır?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

World of Tanks [SOI] Many GEOs
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın