Bitcoin ve Ethereum Rekor Kırdı!

 Bitcoin ve Ethereum Rekor Kırdı!
0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Bitcoin ve Ethereum kripto para birimle, piyasada her zaman listelerin başında yer almaktadır. Bunun nedeni de ilk çıkan kripto para birimleri olmalarıdır. Konuya Bitcoin’den başlayacak olursak BTC, geçtiğimiz haftalarda 60.000 Dolar seviyelerine yaklaşmıştı. Ünlü kripto para birimi bugün itibariyle 61.000 Dolar seviyesini aştı. An itibariyle 59.000 dolar seviyelerine gerilese de coinin 2021’de 70.000 Dolar’ı görmesine muhtemel gözüyle bakılıyor.

Bitcoin %1 yükseliş ile güne devam ediyor. Coinin son 24 saatlik işlem hacmine bakacak olursak %17.52’lik bir gerileme mevcut. Kripto para piyasalarında bu tür dalgalanmalara normal gözüyle bakılıyor. Ufak düşüşler meydana gelse de peşinden ani çıkışlar yaşanmasına artık alıştık diyebiliriz.

Aynı durum Ethereum kripto para birimi içinde geçerli. Geçen sene 100 Dolar seviyelerine kadar gerileyen Ethereum, an itibariyle 1886 Dolar’dan işlem görüyor. Vitalik Buterin’in göz bebeği ETH, 2021 için büyük umut vaat eden coinlerden biri olarka görülüyor.

ETH, %2.21 düşüş ile güne devam ediyor. Son 24 saatlik işlem hacminde ise %11.89’luk bir düşüş mevcut. Her iki kripto para birimi de son 1 sene içerisinde yatırımcısına adeta servet kazandırdı. Kripto para analistleri Bitcoin ve Ethereum için en yüksek çıkışın 2021’de olacağını dile getirdi.

Bildiğiniz gibi dijital paralar artık hayatımızda çok daha aktif rol oynuyor. Özellikle Bitcoin’i mağazalarda, alışverişte, online sitelerde vb. birçok mecrada rahatlıkla kullanabiliyoruz. Yatırım aracı olmanın yanında alışveriş parası olarak da görülen BTC, değerini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Aynı durum Ethereum içinde geçerli diyebiliriz. Ethereum hizmet alanı olan akıllı sözleşmeler ile gelecekte ülkelerin oylama sistemi olarak kullanılabilecek nitelikte. Bu coini değerli kılan en önemli etmenlerden biride budur.

Bitcoin ve Ethereum kripto para birimleri ek olarak madencilik işlemlerine müsait dijital paralardır. Günümüzde onlarca mining şirketi bu iki kripto paralar üzerinden her yıl milyonlarca dolar kazanıyor. Her iki coine de talebin yüksek olması nedeni ile piyasada ki artışları da kaçınılmaz oluyor. İçeriğimiz kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Dilerseniz ”Mobil Onay Sistemi ve Sosyal Medya” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

World of Tanks [SOI] Many GEOs
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın