Amazon Web Services AWS Nedir?

 Amazon Web Services AWS Nedir?
0 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

Amazon Web Services (AWS) 2007 senesinde Jeff Bezos’un sahibi olduğu Amazon şirketi bünyesinde kuruldu. Peki AWS nedir? Diye soracak olursanız; AWS küçük ya da büyük tüm işletmelere IT alt yapı hizmeti sunan büyük bir sistemdir. Bu sistemin en büyük avantajı, işletmelerin alt yapı için harcadıkları maliyetleri minimum seviyeye indirmesidir. Bunun için AWS’de düşük ve değişken maliyet seçenekleri bulunuyor. AWS ile ticari firmaların IT altyapı çalışmaları için aylar öncesinden planlama ve satın alma yapmasına gerek kalmıyor. Artık hem devlet kurumları hem de özel şirketler dakikalar içerisinde onlarca sunucu başlatarak hızlı bir şekilde sonuç alabiliyorlar.

AWS Kimler Kullanmalı?

AWS kimler kullanmalı? Sorusu son zamanlarda sıklıkla gelmektedir. Öncelikle eğer bulut bilişim alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız ya da şirketlerinizin alt yapı maliyetlerini düşürmek istiyorsanız mutlaka AWS’i denemelisiniz. AWS’nin önemini ve hayatımızda ki gerekliliğini anlamak için bulut bilişim hizmetlerinin sağladığı kolaylıkları sıralayabiliriz. Günümüzde yazılımın esnek, güvenli ve hatasız bir  hizmet vermesi, yazılımın kendi içinde barındırdığı özellikler kadar önemlidir. Bu sebeple firmalar ya da devlet kurumları kendi ürünlerini geliştirmeye ek olarak canlı bir şekilde varlıklarını da devam ettirmeleri gerekiyor. Bulut bilişim sistemleri insanların sorunlarına daha iyi yoğunlaşması ve daha düşük maliyetle ürünlerini servis etmesini sağlamaktadır. Bulut bilişim sistemleri artık sorumlu olmadığınız makineleri kiralamaktan çok daha fazlasını içeriyor. Bulut bilişim sistemlerinin başlıca özelliklerini güvenlik, testler, veri tabanı çeşitliliği ve yetkilendirme gibi modern teknolojiler oluşturmaktadır.

AWS Kullanmanın Avantajları

AWS kullanmanın avantajları sırasıyla; sağladığı hız, esnek yapısı, düşük maliyeti ve ölçeklendirilebilir yapısı olarak gösterilebilir. Şimdi bu detaylara hep birlikte yakından bir göz atalım.

  • Hız

Standart sunucu sistemlerinin sunu sağlama süresi 2 gün ile 4 gün arasında bir zaman almaktadır. Ardından da test için birkaç saat daha zaman alacaktır. Eğer Amazon Machine Images kullanırsanız yalnızca birkaç dakika içerisinde bağlantıları kontrol edebilirsiniz.

  • Esnek

AWS, programlama dilini, işletim sistemini, veri tabanını, web uygulama platformunu ve ihtiyacınız olan diğer sistemleri seçmenizi sağlar. Amazon Web Services ile uygulamanızın gerektirdiği yazılım ve hizmet ihtiyaçlarını yüklemenizi sağlayan sanal bir ortam ortaya çıkarabilirsiniz. Bu sayede AWS nedir? Sorusunu aydınlatmış olduk.

Dilerseniz ”Nakdi Ücret Desteğinde Değişiklik Yapılacak Mı?” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

World of Tanks [SOI] Many GEOs
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın