Almanya’nın Neyi Meşhur?

 Almanya’nın Neyi Meşhur?

Almanya’nın neyi meşhur diye araştırma yapıldığında, birbirinden farklı sonuçlar ortaya çıkar. Aslında Almanya seyahatinde sofistike mutfağı ve muhteşem tarihi ve kültürel cazibe merkezleri ile oldukça gelişmiş bir ülke ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Ünlenenler arasında ünlü ve lezzetli Alman birası vardır ancak ama elbette hepsi bu kadar değildir. Orada ziyaretçilerine çok ilginç ve zenginleştirici deneyimler sunan güzel şehirler bulunmaktadır.

Ülkeye seyahat ederken, oradaki para biriminin euro olduğunu akılda tutmak önemlidir. Bu nedenle, şehrinizde veya havalimanı döviz bürolarında para alışverişi yapmak çok kolaydır.

Resmi dil Almanca olmasına rağmen birçok kişinin İngilizce konuşması da ülkeyi ziyaret eden yabancıların iletişimini kolaylaştırıyor.

Almanya için seyahat planınızı oluştururken Berlin ve Frankfurt gibi büyük metropolleri ziyaret ettiğinizden emin olun. Tarihi bir tur arzu ediyorsanız, diğer kentlerin yanı sıra Nürnberg, Rothenburg ve Lübeck şehirlerinin de dahil edilmesinde yarar vardır.

Almanya gezinizde mutlaka ülkenin en lezzetli biralarının ve en geleneksel yemeklerinin tadına varın.

almanyanin neyi meshur2
Almanya’nın Neyi Meşhur

Almanya’nın Neyi Meşhur Sorusuna Cevap

Almanya’nın neyinin meşhur olduğuna yönelik ipuçları araştırıldığında gastronomisinin de yabana atılmaması gerektiği bilinmelidir. Peki, Almanya’da görülmeye değer olan nedir?

Almanya, dünyanın en tarihi kültürüne sahip ülkelerinden biridir. Gerçek peri masallarından çıkmış gibi görünen kalelerden, ülkenin karanlık zamanlarının anıları olan rahatsız edici yerlere. Bütün bunlar Almanya’ya giden herkesin senaryosunda yer almaya değer.

Almanya’da görülmeye değer başlıca yerler arasında şunlar vardır:

  • Brandenburg Kapısı
  • Holokost Anıtı
  • Neuschwanstein Kalesi
  • Nürnberg İmparatorluk Kalesi
  • Heidelberg Kalesi
  • Köln Katedrali
  • Minyatür Harikalar Diyarı
  • Sachasenhausen Toplama Kampı
  • Kara Orman

Elbette Almanya’ya gidenler, Alman mutfağının en iyilerini ve ünlü zanaat biralarını tatmak için bazı restoranları seyahat programlarına dahil etmelidir.

Seyahat Etmek İçin En İyi Zaman

Almanya’nın neyi meşhur denildiğinde elbette birbirinden farklı yerleri sıralamak mümkündür. Hele ki Oktoberfest, dünyaca ünlü festivaldir. Almanya’yı düşünüp Oktoberfest’i ve ülkenin tipik biralarını  hatırlamamak imkansızdır. Almanya’da yerel bir biranın tadına bakmak, zanaatkarlardan yüzyıllar öncesine dayanan daha geleneksel üretimlere kadar ülkenin turunun bir parçasıdır. Aynı şey orada, özellikle Ren bölgesinde üretilen şaraplar için de geçerlidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın